ZABIEGI ZŁUSZCZAJĄCE

Złuszczanie kwasem migdałowym

Stosuje się na skórę, by wyrównać jej koloryt oraz pobudzić regenerację. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona, ma zwężone pory. W przypadku cery trądzikowej zmniejsza się łojotok. Kwas migdałowy nie powoduje zaczerwienienia, ani podrażnienia. Można go łączyć z zabiegiem mikrodermabrazji. Złuszczanie to wywołuje widoczny efekt rozświetlenia cery. Skóra lepiej wchłania wszystkie substancje odżywcze aplikowane po zabiegu jak również przy pielęgnacji domowej.

Koszt zabiegu: 130 zł

Złuszczanie kwasem pirogronowym

Kwas pirogronowy reguluje wydzielanie sebum, pobudza syntezę kolagenu i działa antybakteryjnie. Zabieg polecany osobom, którym doskwierają: trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, powierzchniowe zaburzenia pigmentacji skóry, a także zmarszczki. Po zabiegu cera może być zaczerwieniona.

Koszt zabiegu: 130 zł

Złuszczanie kwasem glikolowym

Jest peelingiem średniogłębokim. Pozyskiwany jest z trzciny cukrowej, ananasa, czy buraków cukrowych. Zalicza się on do grupy kwasów owocowych (AHA). Złuszczanie kwasem glikolowym pobudza odnowę komórkową naskórka, stymuluje produkcję kolagenu – ważnego białka strukturalnego, które pomaga utrzymać jędrną, napiętą skórę. Kwas glikolowy pomaga regulować i normalizować pracę gruczołów łojowych, przywraca normalną grubość warstwie naskórka, a jednocześnie oczyszcza i zabezpiecza przed ponownym zanieczyszczeniem. Kwas ma także zdolność do ściągania rozszerzonych porów skóry i wygładzenia blizn potrądzikowych. Kwas glikolowy skutecznie usuwa najbardziej zewnętrzną warstwę martwych komórek cery i odsłania jaśniejszą i świeższą skórę. Skóra staje się świeższa, wygładzona, bardziej napięta.

Koszt zabiegu: 130 zł

Głębokie medyczne złuszczanie kwasem trójchlorooctowym TCA

Zabieg przeprowadzają doświadczeni kosmetolodzy, którzy uzyskali specjalny certyfikat. Kwas trójchlorooctowym TCA jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia powoduje złuszczanie się naskórka, które przygotowuje skórę do rewitalizacji i pomaga w odnowie kolagenu. Celem zabiegu jest intensywne złuszczanie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Ten typ peelingu polecany jest dla cery tłustej, łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi. Również w celu odmłodzenia skóry na zmarszczki powierzchniowe, plamy starcze i posłoneczne.

Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Skóra po zabiegu, jest zaczerwieniona, napięta, następnie po ok. 4 dniach bardzo intensywnie się łuszczy przez kilka kolejnych dni. Jest to okres niekomfortowy dla klienta, lecz warto poddać się tak intensywnemu zabiegowi w celu uzyskania szybszego efektu.

Koszt zabiegu: 200 zł