ZABIEGI ZŁUSZCZAJĄCE

Złuszczanie kwasem migdałowym

Stosuje się na skórę, by wyrównać jej koloryt oraz pobudzić regenerację. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona, ma zwężone pory. W przypadku cery trądzikowej zmniejsza się łojotok. Kwas migdałowy nie powoduje zaczerwienienia, ani podrażnienia. Można go łączyć z zabiegiem mikrodermabrazji. Złuszczanie to wywołuje widoczny efekt rozświetlenia cery. Skóra lepiej wchłania wszystkie substancje odżywcze aplikowane po zabiegu jak również przy pielęgnacji domowej.

Złuszczanie kwasem glikolowym

Jest peelingiem średniogłębokim. Pozyskiwany jest z trzciny cukrowej, ananasa, czy buraków cukrowych. Zalicza się on do grupy kwasów owocowych (AHA). Złuszczanie kwasem glikolowym pobudza odnowę komórkową naskórka, stymuluje produkcję kolagenu – ważnego białka strukturalnego, które pomaga utrzymać jędrną, napiętą skórę. Kwas glikolowy pomaga regulować i normalizować pracę gruczołów łojowych, przywraca normalną grubość warstwie naskórka, a jednocześnie oczyszcza i zabezpiecza przed ponownym zanieczyszczeniem. Kwas ma także zdolność do ściągania rozszerzonych porów skóry i wygładzenia blizn potrądzikowych. Kwas glikolowy skutecznie usuwa najbardziej zewnętrzną warstwę martwych komórek cery i odsłania jaśniejszą i świeższą skórę. Skóra staje się świeższa, wygładzona, bardziej napięta.

Głębokie medyczne złuszczanie kwasem trójchlorooctowym TCA

Zabieg przeprowadzają doświadczeni kosmetolodzy, którzy uzyskali specjalny certyfikat. Kwas trójchlorooctowym TCA jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia powoduje złuszczanie się naskórka, które przygotowuje skórę do rewitalizacji i pomaga w odnowie kolagenu. Celem zabiegu jest intensywne złuszczanie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Ten typ peelingu polecany jest dla cery tłustej, łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi. Również w celu odmłodzenia skóry na zmarszczki powierzchniowe, plamy starcze i posłoneczne.

Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Skóra po zabiegu, jest zaczerwieniona, napięta, następnie po ok. 4 dniach bardzo intensywnie się łuszczy przez kilka kolejnych dni. Jest to okres niekomfortowy dla klienta, lecz warto poddać się tak intensywnemu zabiegowi w celu uzyskania szybszego efektu.